Zamknij

Więcej zakażeń koronawirusem niż w ostatnich dniach

Magdalena Kulej
09.09.2020 10:35
koronawirus
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Koronawirus w Polsce. 9 września przybyło 421 przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarło 11 osób - wynika z najnowszego raportu opublikowanego w środę rano przez Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Polsce nie jest w odwrocie, choć w lipcu zapewniał o tym premier Mateusz Morawiecki. Mimo braku kolejnych rekordów, nowych przypadków zakażeń dziennie wciąż przybywa w setkach, co budzi niepokój zwłaszcza teraz, po powrocie uczniów do szkół, gdzie już notowane są pierwsze zakażenia - zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Dziś, w środę, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 421 nowych zakażeniach. Dla przypomnienia wczoraj resort informował o 400 nowych przypadkach. W ciągu ostatniej doby najwięcej zakażeń zarejestrowano w województwach: małopolskim (67), mazowieckim (61) i śląskim (57).

Koronawirus w Polsce 9 września - aktualne statystyki

Na Covid-19 zmarło 11 kolejnych osób. Najmłodsza z nich to 58-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach. Jak przekazał resort zdrowia, większość ofiar miała choroby współistniejące.

Obecnie w związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 2 070 osób, a pod respiratorem jest 81 chorych. Łącznie wyzdrowiało 57 135 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie. Przypomnijmy też, że o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia w Polsce resort zdrowia poinformował 4 marca. Łącznie w Polsce potwierdzono 71 947 zakażeń, a 2 147 osób zmarło. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

Posłuchaj podcastu

Zobacz także

RadioZET.pl