Zamknij

Ratownicy medyczni dołączyli do Hot16Challenge2! Zmienili jednak zasady "gry"

18.05.2020 18:15
Ratownicy medyczni dołączyli do Hot16Challenge2! Zmienili jednak zasady "gry"
fot. Paramedic Studio/Youtube Screen

To trzeba zobaczyć! Do niezwykle popularnej akcji Hot16Challenge2 - której celem jest zbiórka pieniędzy dla służb medycznych na walkę z koronawirusem - dołączyli sami ratownicy medyczni. Zmienili jednak trochę formułę wyzwania, a efekty opublikowali w sieci.

Hot16Challenge2 zatacza coraz szersze kręgi. W akcję na rzecz walki z koronawirusem zaangażowali się liczni artyści, politycy oraz dziennikarze. Polega ona na nagraniu 16-wersowego utworu hip-hopowego, a następnie nominowaniu kolejnych osób do podjęcia takiego samego wyzwania.

W akcji nie chodzi jednak tylko o zabawę i muzykę. Hot16Challenge2, zapoczątkowane przez rapera Solara, ma przede wszystkim na celu wsparcie finansowe pracowników medycznych, którzy codziennie narażają swoje życie i zdrowie w walce z pandemią SARS-CoV-2. Zbiórka nazywa się "Beef z koronawirusem" i została założona na platformie Siepomaga.pl. Wpłaty przeznaczone dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych mogą kierować wszyscy.

Zobacz także

Tym razem jednak wyzwania Hot16Challenge2 podjęli się…sami ratownicy! Efekty swojej pracy opublikowali w sieci, ale na własnych zasadach. Nieco zmodyfikowali dotychczasową formę Hot16Challenge2.

Ratownicy medyczni dołączają do Hot16Challenge2!

"Postanowiliśmy podjąć się wyzwania Hot16Challange2, niestety nie potrafimy śpiewać a tym bardziej rapować. Dlatego zmieniliśmy trochę zasady wyzwania" – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku krośnieńskiego Paramedic Studio.

Zobacz także

"Jeżeli chcecie się przekonać jak wygląda Hot16challange2 w naszej wersji koniecznie obejrzycie nasz film" – zachęcają medycy.

Zobacz także

Koniecznie sprawdźcie, jak im się to udało! Nagranie publikujemy poniżej:

Ratownicy medyczni z Krosna nominowali m.in. Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Paramedic Studio-Facebook