Zamknij

Minister zdrowia: Epidemia jest w Polsce przesunięta

05.05.2020 09:05
Łukasz Szumowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Łukasz Szumowski przekonuje, że Polska kontroluje epidemię koronawirusa. W porannej „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 minister zdrowia powiedział, że kluczowymi ogniskami są szpitale. "Epidemia jest przesunięta, mamy też stosunkowo łagodny jej przebieg” - powiedział.

Minister zdrowia udzielił wywiadu telewizji TVN24, w którym zaapelował o jak najczęstsze testowanie pracowników służby zdrowia. Jednocześnie zapewnił, że mamy w kraju stosunkowo łagodny przebieg epidemii.

W kontekście testów na koronawirusa Szumowski powiedział, że kluczowe są teraz badania w szpitalach, ogniskach epidemii. - Najwięcej ognisk, które mamy, to są szpitale. Tam powinniśmy testować na potęgę - powiedział Szumowski, licząc, że damy radę wykonać dziennie nawet 20 tysięcy testów.

Szumowski: Można powiedzieć, że epidemia jest przesunięta

My nadal nie jesteśmy na tyle zaawansowani w epidemii, można powiedzieć, że epidemia jest przesunięta, ale też mamy stosunkowo łagodny jej przebieg.

- powiedział minister zdrowia.

Zobacz także

Do dzisiejszego poranka mamy w Polsce ponad 14 tysięcy zdiagnozowanych zakażeń koronawirusem, od początku epidemii. Na Covid-19 zmarło 698 osób. 

Aktualna mapa zachorowań w Polsce

RadioZET.pl/TVN24