Zamknij

Znów potężny wzrost liczby zakażeń i ofiar. Nie żyje 38-latka

Magdalena Kulej
26.09.2020 10:36
koronawirus
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Koronawirus w Polsce. 26 września przybyły 1 584 przypadki zakażeń, zmarły 32 osoby. To dane z najnowszego raportu opublikowanego w sobotę rano przez Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus nie jest w odwrocie, ale jest w naszym kraju pod kontrolą - zapewnił prezydent Andrzej Duda podczas briefingu prasowego w Watykanie w piątek, w dniu w którym wykryto w Polsce aż 1587 nowych przypadków zakażeń. Duda przyznał, że wzrost zachorowań faktycznie jest, ale był on przewidywany, a poza tym "nie ma dzisiaj żadnego zagrożenia wybuchem". - Do połowy października mogą być jeszcze wzrosty, tak mnie informowano, a spodziewamy się od połowy października wypłaszczenia - powiedział.

Jak dane płynące z Ministerstwa Zdrowia wyglądają po rekordowym piątku? W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1 584 nowych zakażeniach. W ciągu ostatniej doby najwięcej zakażeń zarejestrowano w województwach: małopolskim (259), wielkopolskim (167) i kujawsko-pomorskim (166).

Koronawirus w Polsce dzisiaj - dane z 26 września

Na Covid-19 zmarło 32 kolejnych pacjentów. Najmłodsza z ofiar to 38-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu. Jak przekazał resort zdrowia, większość ofiar miała choroby współistniejące.

Obecnie w związku z koronawirusem w szpitalach przebywają 2134 osoby, a pod respiratorem jest 110 chorych. Łącznie wyzdrowiało 67 326 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie. Przypomnijmy też, że o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia w Polsce resort zdrowia poinformował 4 marca. Łącznie w Polsce potwierdzono 85 980 zakażeń, a 2 424 osób zmarło. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

Zobacz także

RadioZET.pl