Zamknij

Szokujące dane dot. koronawirusa z UE. Polska na drugim miejscu

07.06.2020 08:52
Szokujące dane dot. koronawirusa z UE. Polska na drugim miejscu
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Zaskakujące dane opublikował międzynarodowy serwis worldometers.info w sobotę. Sobotni przyrost nowych zakażeń koronawirusem w Polsce był dotychczas najwyższy od początku epidemii w naszym kraju. Okazało się, że był on również drugim najwyższym bilansem dobowym w...całej Unii Europejskiej.

Koronawirus w Polsce nie słabnie – w sobotę odnotowano rekordowy bilans zakażeń SARS-CoV-2, których liczba w ciągu jednej doby wrosła o 576 przypadków. Większość z nich – aż 346 – stwierdzono wśród pracowników kopalni Zofiówka na Śląsku. W sobotę z powodu Covid-19 zmarło 16 osób. Obecne liczby wyglądają następująco: w Polsce zakażonych koronawirusem jest 25 986 osób, a w wyniku Covid-19 odnotowano 1153 zgony.

Według danych serwisu worldometers.info, sobotni przyrost zakażeń w naszym kraju był…drugim najwyższym w całej Unii Europejskiej. "Pokonała" nas jedynie Francja – gdzie zaraportowano zaledwie 3 przypadki więcej (łącznie 579 chorych).

Zobacz także

Na nowe statystyki worldometers.info zwrócił uwagę w mediach społecznościowych m.in. dr Marek Migalski. Zamieścił również screen z serwisu, który na bieżąco aktualizuje światowe dane związane z koronawirusem.

Zobacz także

Polska na drugim miejscu jeśli chodzi o nowe zakażenia SARS-CoV-2

"Polska dziś na pierwszym miejscu w UE, jeśli chodzi o liczbę zakażeń Covid! Jest ich w Polsce mniej więcej tyle, ile we Włoszech i Hiszpanii razem wziętych! 10 razy więcej, niż Niemcy! Panowie Morawiecki i Andrzej Duda, tak żeście zwalczyli epidemią?!!" – napisał.

Przez moment dane rzeczywiście tak wyglądały, jednak – jak wynika, z komentarzy zamieszczonych pod postem Migalskiego – chwilę później pojawiła się najnowsza aktualizacja.

Zobacz także

Zgodnie z nowym raportem, 3 zakażenia więcej znalazły się w dobowym bilansie Francji. Polska znalazła się więc na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej.

7 milionów zakażeń SARS-CoV-2 na świecie

Na całym świecie liczba zakażeń koronawirusem w sobotę przekroczyła 7 milionów. Z powodu Covid-19 na całym świecie umarło łącznie 400 000 osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Twitter/Worldometers.info/PolsatNews