Zamknij

W Polsce robi się coraz mniej testów na koronawirusa? Niepokojące dane

30.03.2020 22:52
W Polsce robi się coraz mniej testów na koronawirusa? Niepokojące dane
fot. Piotr Molecki/East News

Na niepokojącą tendencję zwrócił uwagę portal NaTemat.pl, bazując na podstawie kilku komunikatów Ministerstwa Zdrowia. Jak łatwo daje się zauważyć, od 28 marca zmniejsza się liczba testów wykonywanych w kierunku rozpoznania koronawirusa natomiast zakażeń z każdym dniem jest coraz więcej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Warto podkreślić, że w poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 71 przypadkach zakażeń koronawirusem i 5 zgonach z powodu Covid-19. Aktualny bilans Sars-Cov-19 w naszym kraju to 2055 osób zarażonych i 5 zmarłych.

Zobacz także

W Polsce robi się coraz mniej testów na koronawirusa?

Jak zauważa portal, miniona doba była jak dotąd najtragiczniejsza – odnotowano 9 zgonów z powodu koronawirusa i 193 nowych przypadków zakażeń. Jak wynika z komunikatów publikowanych przez resort zdrowia, testów na Sars-Cov-19 wykonuje się jednak…z dnia na dzień coraz mniej. To niepokojące informacje, biorąc pod uwagę fakt, że zbliżamy się do szczytu epidemii, który wg wstępnych prognoz ma nastąpić 20 kwietnia.

Zobacz także

Jak Ministerstwo Zdrowia informowało 30 marca, w ciągu doby wykonanych zostało 3,8 tysiąca testów na koronawirusa. Dzień wcześniej – 29 marca – wykonano ich 4,1 tysiąca natomiast 2 dni wcześniej – 4,6 tysięcy.

Zobacz także

Portal NaTemat.pl przypomina, że minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił podczas konferencji prasowej, iż liczba testów na koronawirusa wykonywanych na dobę oscyluje wokół 4,5 tysiąca. Szef resortu zapowiedział również, że w związku ze zwiększającą się w ekspresowym tempie liczbą zakażeń, w tym tygodniu ma ona wzrosną do 5,5 tysiąca testów na dobę.

 

RadioZET.pl/Ministerstwo Zdrowia-Twitter/natemat.pl