Zamknij

Koronawirus: rząd szykuje poważne obostrzenia na Wszystkich Świętych

01.10.2020 12:32
Waldemar Kraska
fot. East News/Mateusz Grochocki

Koronawirus w Polsce. Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska zapowiedział, że rząd wyda zalecenie na okres Wszystkich Świętych.

Waldemar Kraska wiceminister zdrowia na antenie Polskiego Radia 24 wyraził swoje zaniepokojenie tym, że część Polaków nie zakrywa ust i nosa w sklepach, czy też galeriach handlowych. Polityk zapowiedział także wydanie zaleceń przed 1 listopada na Wszystkich Świętych.

MZ: będą obostrzenia na Wszystkich Świętych

Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w Europie, a także w Polsce. Za miesiąc, 1 listopada święto Wszystkich Świętych, potocznie nazywanie "dniem zmarłych". Na antenie Polskiego Radia 24 pytano Waldemara Kraskę, czy w związku z tym, że w to święto wiele osób przemieszcza się po Polsce, aby odwiedzić groby najbliższych, resort zdrowia planuje dodatkowe zalecenia.

Zobacz także

Wiceminister zdrowia powiedział, że "jest duże niebezpieczeństwo, że będziemy roznosić, niestety, koronawirusa po całym kraju" i zapowiedział zalecenia na ten okres.

Myślę, że wydamy zalecenia na ten okres Wszystkich Świętych, abyśmy jednak ograniczyli te nasze wyjazdy, bo na pewno będzie to stwarzało duże niebezpieczeństwo

Waldemar Kraska

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia poinformował także, że te zalecenia pojawią się tydzień lub dwa tygodnie przed 1 listopada, czyli w połowie października.

Koronawirus w Polsce: raport

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 1 października przybyło 1967 nowych zakażeń koronawirusem. To największy dobowy przyrost od początku pandemii. Z powodu Covid-19 tej doby w Polsce zmarło 30 osób. Jak przekazał resort zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Zobacz także

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce potwierdzono łącznie 93 481 zakażeń SARS-CoV-2, 2 543 pacjentów zmarło. Wyzdrowiało natomiast 70 401 osób.

RadioZET.pl/Polskie Radio 24