Zamknij

W całym regionie nie ma już wolnych respiratorów dla pacjentów z Covid-19

01.11.2020 20:06
Koronawirus w Polsce
fot. Ammi Louiza/ABACA/Abaca/East News

W niedzielę wieczorem zajęte były wszystkie respiratory dla pacjentów z Covid-19 - wynika z danych, opublikowanych przez jeden z urzędów wojewódzkich. W całym tym regionie maleje także liczba wolnych łóżek covid-owych.

Koronawirusem w Polsce zakażonych jest obecnie 379 902 osób. W niedzielę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u 17 171 kolejnych osób. Resort podał, że zmarły kolejne 152 osób - łącznie 5783.

Epidemia krok po kroku całkowicie paraliżuje służbę zdrowia. Zmniejsza się liczba wolnych tzw. łóżek covid-owych, zaczyna również brakować respiratorów. W jednym z regionów sytuacja jest wyjątkowo tragiczna – w niedzielę wieczorem urząd wojewódzki informował, że zajęte są wszystkie respiratory dla pacjentów z  Covid-19.

Poważna sytuacja w jednym z regionów. Zajęte wszystkie respiratory dla pacjentów z Covid-19

Z danych zamieszczonych na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na 55 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z Covid-19 w niedzielę wieczorem zajęte były wszystkie.

Zobacz także

Jeszcze w sobotę - jak informował urząd na stronie - wolne były cztery.

Zobacz także

Do 661 wzrosła też w niedzielę liczba zajętych łóżek covidowych w regionie. Obecnie w Podlaskiem przygotowanych jest 951 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji.

Zobacz także

Służby wojewody podlaskiego informowały w niedzielę rano, że w województwie odnotowano 644 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie dotąd potwierdzono 9369 przypadków.

RadioZET.pl/PAP