Zamknij

Rząd zniesie kolejne restrykcje? Wiemy, kiedy przedstawi informacje

23.04.2020 09:14
Rząd
fot. Jacek Domiński/Reporter

Premier Mateusz Morawiecki przedstawi w piątek kolejne informacje dot. spraw oświatowych i ewentualnego kolejnego etapu zmian regulacji, które były wprowadzone w związku z koronawirusem - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Do niedzieli 26 kwietnia, z możliwością przedłużenia, zamknięte pozostają szkoły, uczelnie, przedszkola i żłobki. Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że egzaminy 8-klasistów, egzaminy zawodowe i egzaminy dojrzałości mogą odbyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Zobacz także

Od 16 kwietnia obowiązuje natomiast przepis nakazujący zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Rząd ogłosił także stopniowe poluzowanie obostrzeń, a jednym z jego pierwszych etapów było ponowne otwarcie lasów i parków od 20 kwietnia. 

Zobacz także

Szef kancelarii premiera przekazał w czwartek w Polsat News, że rząd każdego dnia prowadzi monitoring sytuacji i wpływu uchylania przepisów ograniczających funkcjonowanie w czasie epidemii koronawirusa.

Jutro pan premier przedstawi kolejne informacje dotyczące zarówno spraw oświatowych, ale również ewentualnego kolejnego etapu zmian regulacji, które były wprowadzone w związku z koronawirusem

- powiedział Dworczyk .Przypomnijmy, że dotychczas Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w naszym kraju 10169 przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano również o 426 ofiarach śmiertelnych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP