Zamknij

Gowin: nie można wykluczyć ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób

09.11.2020 11:09
Jarosław Gowin
fot. Mateusz Grochocki/East News

Koronawirusem w Polsce zakażonych jest obecnie prawie 570 tysięcy osób. Czy w związku z tym rząd wprowadzi ograniczenia dotyczące swobodnego przemieszczania się? Kwestię tę poruszył wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z Business Insider.

Koronawirusem w Polsce ostatniej doby zakaziło się 21 713 osób. Z powodu Covid-19 zmarło 45 osób, a z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami – 128 osób. Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 568 138 osób. 8045 chorych zmarło.

Zobacz także

Na temat potencjalnych obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone w Polsce w związku ze stanem epidemiologicznym, wypowiadał się wicepremier Jarosław Gowin. Szef Porozumienia udzielił wywiadu portalowi Business Insider.

Nie można wykluczyć ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, chociaż oczywiście wszyscy wolelibyśmy tego uniknąć

Jarosław Gowin

Jak tłumaczył, restrykcje dotyczące przemieszczania się – tzn. ograniczające się tylko do najważniejszych potrzeb – są znacznie lepszym rozwiązaniem niż lockdown gospodarczy.

Koronawirus w Polsce. Gowin: nie można wykluczyć ograniczeń związanych z przemieszczaniem się

Przekonuję moich partnerów z rządu i koalicji rządowej do tego, by sięgać raczej po tego typu ograniczenia, niż zamykać gospodarkę – kontynuował wicepremier.

Zobacz także

Jarosław Gowin podkreślił, że całkowite zamknięcie gospodarki powinno być jedynie rozwiązanie ostatecznym, wdrożonym wtedy gdy pozostałe obostrzenia nie przyniosą żadnych rezultatów.

Odniósł się również do tego, czy ograniczenie swobodnego przemieszczania się jest rzeczywiście możliwe.

Zobacz także

Faktycznie, nie można wykluczyć ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, chociaż oczywiście wszyscy wolelibyśmy tego uniknąć - mówił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Business Insider