Zamknij

Kiedy decyzja o ewentualnym rozluźnieniu obostrzeń? Gowin odpowiada

07.01.2021 13:35
Jarosław Gowin
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kiedy możemy spodziewać się decyzji, dotyczącej poluzowania lub zaostrzenia obowiązujących do 17 stycznia br. zasad sanitarnych? O tę kwestię m.in. pytany był w czwartek wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin pytany był na antenie Programu III Polskiego Radia o kwestię przedłużenia lub rozluźnienia obostrzeń. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zdradził, kiedy mniej więcej można spodziewać się decyzji w tym zakresie. Gowin, pytany, czy przyrost zakażeń SARS-COV2 i wzrost dziennej liczby zgonów może być zwiastunem przedłużenia lockdownu ocenił, że "na razie jest za wcześnie na jakiekolwiek prognozy".

Wokół Polski pandemia zbiera coraz tragiczniejsze żniwo. Polska nie jest samotną wyspą - zaznaczył. Dodał, że trzeba koordynować działania "wokół najważniejszego wyzwania", jakim jest obecnie proces szczepień. - O wszelkich decyzjach dotyczących ewentualnego przedłużenia, bądź skrócenia, bądź rozluźnienia rygorów sanitarnych będziemy informować w przyszłym tygodniu - powiedział Gowin.

Koronawirus w Polsce. Gowin: informacja o ewentualnym rozluźnieniu rygorów sanitarnych w przyszłym tygodniu

Na temat obowiązujących obostrzeń wypowiedział się również rzecznik rządu. Piotr Müller w czwartek był gościem programu "Tłit" Wirtualnej Polski. Rozmowa tyczyła zaostrzenia restrykcji epidemicznych m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Padło pytanie o to, czy polski rząd również zamierza zaostrzyć lockdown. Rzecznik odparł, że obecna sytuacja na razie na to nie wskazuje.

- […] Oczywiście nie można wykluczyć, że jeżeli podobnie jak w Niemczech czy Wielkiej Brytanii będzie z dnia na dzień, czy w danym tygodniu drastyczny wzrost zakażeń, trzeba będzie niestety również nieco obostrzenia zwiększyć - zaznaczył Müller.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/wp.pl