Zamknij

Klub fitness zmienia się w sklep i kościół. "Nie mamy innego wyjścia"

17.10.2020 16:27
Klub fitness jako sklep i kościół
fot. Shutterstock

Krakowski klub z fitness i siłownią ogłosił, że przekształca się w sklep i kościół, by dalej legalnie funkcjonować w myśl nowych obostrzeń koronawirusowych. Zaprosił też na płatne testowanie sprzętu oraz spotkania religijne. – Największym absurdem nie jest jednak wdrożone przez nas rozwiązanie, a decyzja rządu – powiedziała Onetowi Marta Jamróz, menedżerka klubu.

Branża fitness protestuje od piątku wobec nowych obostrzeń epidemicznych wprowadzonych przez rząd Mateusza Morawieckiego. Od dziś w całej Polsce zamknięte są siłownie, kluby fitness, baseny, czy aquaparki.

Przedstawiciele branży, dla których często jest to jedyne źródło utrzymania, protestowali dziś w wielu miastach. Poza manifestem pojawiła się też nietypowa próba… dostosowania do nowego prawa.

Klub fitness zmienia się w sklep i... kościół. "Nie mamy innego wyjścia"

– Decyzja o ponownym zamknięciu branży fitness jest chora. Potraktowano nas jak chłopca do bicia. Zamknięto nas bez żadnego uzasadnienia i dialogu. Chodzi nie tylko o nas, ale o dwa miliony Polaków – powiedział Onetowi Sport Tomasz Napiórkowski, szef Polskiej Federacji Fitness, koordynującej protesty.

Zobacz także

Menedżerka krakowskiego klubu Atlantic Sports przekazała serwisowi, że wobec nowych restrykcji w czasie epidemii koronawirusa klub zmieni swoją działalność, by dalej funkcjonować jako… sklep i kościół.

Nie mamy jednak innego wyjścia. Musimy szukać kruczków prawnych. Sytuacja nas do tego zmusiła. Nie myśleliśmy wcześniej o tym, by zamienić siłownię w sklep. To spontaniczne działanie. Powołanie "Kościoła Zdrowego Ciała" ma natomiast charakter symboliczny

Marta Jamróz, menedżerka klubu Atlantic w Krakowie

I dodaje, że nie wie, dlaczego uderzono akurat w branżę fitness. Kościoły są otwarte, galerie też funkcjonują.

Zobacz także

Na stronie internetowej klubu na Facebooku znajdujemy potwierdzenie kuriozalnej wydawałoby „przemiany”. - Kościół Zdrowego Ciała. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne – podaje Atlantic na swoim fanpage’u.

RadioZET.pl/Onet.pl