Zamknij

20 uczniów z Legnicy w kwarantannie po powrocie z obozu wakacyjnego

02.09.2020 17:21
uczniowie z Legnicy w kwarantannie
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK /East News/ Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Polsce. 20 uczniów szkół średnich i podstawowych w Legnicy, a także ich rodziny skierowano na kwarantannę. Uczniowie pod koniec wakacji byli na obozie, na którym jedna z pań pracujących w kuchni miała pozytywny wynik testu.

Koronawirus w Polsce. Rzecznik PSSE w Legnicy Małgorzata Stawiska-Lichota poinformowała w środę PAP, że uczestników tego obozu i ich bliskich prewencyjnie skierowano na kwarantannę, ale zagrożenie, że mogli się oni zakazić jest minimalne.

"Uczniowie nie mieli kontaktu z tą panią. Był to obóz survivalowy, w którym uczestniczyli uczniowie kilku szkół podstawowych i średnich" – powiedziała rzecznik.

Legnica. 20 uczniów na kwarantannie po obozie wakacyjnym. Jedna osoba miała koronawirusa

Uczniowie 1 września uczestniczyli też w inauguracji roku szkolnego w swoich szkołach, dlatego powstało pytanie, czy kwarantanną nie należy objąć większej grupy.

Wszystkich uczestników tego wyjazdu objęliśmy kwarantanną łącznie z członkami rodziny. Nasze stanowisko jest takie, że naprawdę nie ma potrzeby, żeby pozostali uczniowie danych klas również przechodzili kwarantannę. Jednak decyzję podejmuje dyrektor wraz z organem założycielskim szkoły.

– dodała rzecznik.

Zobacz także

- Z wywiadu epidemiologicznego wynika, że hipotetyczny kontakt z osobą dodatnią uczestnicy wyjazdu mogli mieć w minioną niedzielę, dlatego wymazy najwcześniej powinny być pobrane w tę niedzielę. Tak też ustaliliśmy, że grupa zostanie wówczas poddana wynikom - zapewnia Stawiska-Lichota w rozmowie z portalem "E-Legnickie.pl".

Zobacz także

Jak doniosło radio Wrocław, w II LO zdecydowano, że na kwarantannie będzie jedna cała klasa z nauczycielem. Pobranie wymazów do badania zaplanowano najwcześniej w niedzielę. Uczniowie nowy rok szkolny zaczną w domu, w trybie zdalnego nauczania.

RadioZET.pl /PAP/ TuLegnica/ E-Legnickie.pl