Zamknij

Koronawirus w akademiku. 73 studentów objętych kwarantanną

03.04.2020 14:02
Koronawirus
fot. PAP

73 studentów, głównie obcokrajowców, objęto kwarantanną po zamknięciu akademika Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) na osiedlu Lumumby w Łodzi. Akademik zamknięto po wykryciu koronawirusa u jednego ze studentów - poinformował w  rzecznik uczelni Paweł Śpiechowicz.

Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego ze studentów, zamknięto akademik Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ), na Osiedlu Lumumby w Łodzi. Osoby przebywające w akademiku nie mogą opuścić budynku - poinformował rzecznik UŁ Paweł Śpiechowicz. Studenci zostali objęci kwarantanną. To głównie obcokrajowcy studiujący w Łodzi.

Łódź: zamknięty akademik i kwarantanna po zakażeniu koronawirusem

Zakażony młody człowiek jest hospitalizowany. Uczelnia jest z nim w stałym kontakcie. - Student przebywa już w szpitalu im. Biegańskiego, czuje się dobrze - zapewnił Paweł Śpiechowicz. Odciętymi od świata studentami opiekuje się uczelnia. 

Żywność, napoje i potrzebne rzeczy, w tym lekarstwa, będą im dostarczane przez pracowników UŁ. W sprawie długości kwarantanny i wszelkich innych koniecznych procedur, jesteśmy w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i wykonujemy jej zalecenia

- zapewnia rzecznik UŁ. Służby sanitarne dokładnie zbadały sytuację w akademiku. - Student, u którego potwierdzono koronawirusa to cudzoziemiec. 73 osoby z akademika objęliśmy kwarantanną"- powiedział rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi Zbigniew Solarz.

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dotychczas 3149 przypadków zakażenia koronawirusem w całym kraju. Zanotowano również 59 ofiar śmiertelnych. Ostatnie dwie osoby, które zmarły to 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.

Zobacz także

Od kilku tygodni rząd stopniowo wprowadza obostrzenia dot. życia społecznego. Zamknięte są: placówki edukacyjne, kulturalne, lokale gastronomiczne. W sklepach spożywczych i placówkach pocztowych obowiązuje limit klientów (max. 2-3 osoby na kasę).

Zobacz także

Zamknięte są także parki, bulwary i inne miejsce rekreacji. Wychodzenie z domu dozwolone jest tylko w przypadku przemieszczania się do pracy, w celach zdrowotnych, rodzinnych bądź na spacer (np. z psem). Dwie osoby mogą iść obok siebie zachowując dystans co najmniej dwóch metrów, a osoby poniżej 18. roku życia nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP