Zamknij

Resort zdrowia apeluje do Polaków. Chodzi o udział w weselach

14.08.2020 13:06
Ministerstwo Zdrowia, koronawirus na weselach
fot. Marek BAZAK/East News

W kolejny dzień z ponad 800 nowo zdiagnozowanymi zakażeniami koronawirusem resort zdrowia apeluje do Polaków: powstrzymajmy się od obecności na weselach, jeśli nie jesteśmy najbliższą rodziną. – Małopolska jest tego obrazem. Zakażenia po weselach przekładają się później na te w pracy – powiedział rzecznik ministerstwa, Wojciech Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce nie rośnie wykładniczo, a w tzw. ogniskach oraz – jak zauważyli urzędnicy – po tzw. „koronaweselach”. W tym kontekście rzecznik Ministerstwa Zdrowia wspomniał dziś nie tylko małopolską Limanową, ale i Białą Podlaską, która została dołączona do tzw. „żółtej strefy”.

W czerwonych strefach (obecnie powiaty nowosądecki, Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, Rudę Śląską, ostrzeszowski, wieluński, Rybnik oraz Jastrzębie Zdrój) jest obowiązek noszenia maseczek na weselach, a imprezy nie mogą mieć więcej niż 50 osób.

Ministerstwo Zdrowia alarmuje: Powstrzymajmy się od obecności na weselach

Resort zaapelował do Polaków, którzy w najbliższym czasie przewidują uczestnictwo w weselach. Zalecenia są jednoznaczne.

Zobacz także

Powstrzymajmy się od obecności na weselach, jeżeli nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną. Żeby później nie stwarzać problemów sobie i innym

- mówił dziś Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia.

Z kolei w strefie (powiaty pszczyński, cieszyński, wieruszowski, Żory, raciborski, limanowski, nowotarski, grajewski oraz Biała Podlaska) nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic, ale konieczny jest 1,5 metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP