Zamknij

Kolejne ognisko zakażeń. W ośrodku są przewlekle chorzy i niepełnosprawni

19.07.2020 14:57
Kolejne ognisko zakażeń. W ośrodku są przewlekle chorzy i niepełnosprawni
fot. KFP/REPORTER

Koronawirus w Polsce. 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Małopolsce, z czego 76 wśród podopiecznych i pracowników Domu Opieki w Grobli, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne i przewlekle chore. Placówka ta jest objęta kwarantanną.

Koronawirus w Polsce – kolejne ognisko w Małopolsce, w Domu Opieki w Grobli. Jak zapewniła rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo, natychmiast po stwierdzeniu pierwszych zakażeń w placówce podjęto zdecydowane działania i dokonano niezbędnej reorganizacji, a służby wojewody dostarczyły odzież ochronną i środki dezynfekujące.

W ostatnich dniach dodatni wynik testów uzyskało w sumie 89 spośród podopiecznych i personelu Domu Opieki w Grobli. Hospitalizowanych jest osiem osób. Badania wciąż trwają. W piątek pobrano około 200 wymazów

– powiedziała  Joanna Paździo.

Zobacz także

Nowe ognisko koronawirusa w Małopolsce

Dom Opieki w Grobli jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i w podeszłym wieku. Przebywało w nim w ostatnim czasie 170 osób.

Zobacz także

Do tej pory w Małopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 tys. 494 osób, z czego 47 zmarło. Aktywnych przypadków jest obecnie 958. W regionie było 1 tys. 484 ozdrowieńców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP