Zamknij

Ognisko koronawirusa w DPS-ie w Wielkiej Wsi. Nowe zakażenia w Jędrzejowie

20.09.2020 13:26
Nowe ogniska koronawirusa
fot. MAREK BEREZOWSKI /REPORTER (Zdjęcie ilustracyjne)

Zakażenie koronawirusem, powiązane z ogniskiem zakażeń w DPS-ie w Wielkiej Wsi w pow. wolsztyńskim, potwierdzono łącznie u 75 osób. Z kolei Wśród 85 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie obecność koronawirusa potwierdzono u 82 osób. To kolejne ogniska w Domach Pomocy Społecznej w Polsce.

Koronawirus w Polsce. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 910 osób, najwięcej nowych przypadków odnotowano na Mazowszu i w Wielkopolsce; zmarło kolejne 11 zakażonych osób – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Zakażenie koronawirusem, powiązane z ogniskiem zakażeń w DPS-ie w Wielkiej Wsi w pow. wolsztyńskim, potwierdzono łącznie u 75 osób. Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Wielkiej Wsi prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej.

Ognisko koronawirusa w DPS-ie w Wielkiej Wsi

Stube podał, że wśród osób zakażonych koronawirusem są zarówno podopieczni DPS, jak i prowadzące placówkę siostry zakonne oraz kadra świecka.

Zobacz także

„Do tej pory potwierdzono łącznie 75 zakażeń związanych z tym ogniskiem. Stan tych osób jest w większości stabilny i przebywają one na terenie tego domu. Hospitalizowanych, ze względu na stan zdrowia, jest sześć osób” - powiedział.

Stube zaznaczył, że DPS posiada łącznie 60 miejsc dla podopiecznych. Obecnie – jak wskazał – zakażonych jest 47 podopiecznych. Pozostałe osoby zakażone, powiązane z ogniskiem, to kadra świecka i siostry prowadzące DPS.

Koronawirus w Polsce. Ponad stu zakażonych koronawirusem w DPS Jędrzejów

Wśród 85 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie obecność koronawirusa potwierdzono u 82 osób - poinformowało w niedzielę biuro prasowe wojewody opolskiego. Zakażonych jest także 24 pracowników placówki.

Zobacz także

Według komunikatu wojewody opolskiego, w niedzielę w województwie potwierdzono 84 przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich są nowe przypadki zakażeń w Domu Pomocy Społecznej Jędrzejów.

Zobacz także

"W DPS Jędrzejów przebywa 85 pensjonariuszy, 82 pensjonariuszy uzyskało dodatni wynik testu na obecność koronawirusa , jeden z pacjentów ma wynik ujemny, 2 niejednoznaczne. Obecnie 5 pensjonariuszy przebywa w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. 24 pracowników placówki uzyskało wynik dodatni, 37 ujemny, 2 niejednoznaczny. Pacjenci z niejednoznacznym wynikiem testu, będą mieli powtarzane badanie za 3 dni. Wojewoda Opolski monitoruje sytuację, pozostaje w kontakcie z dyrekcją placówki oraz organem prowadzącym ww. jednostkę" - poinformowały służby wojewody.

RadioZET.pl/ PAP