Zamknij

Nie żyje 18-latek zakażony koronawirusem. Był podopiecznym ewaukowanego ośrodka

24.04.2020 19:54
Zdjęcie ilustracyjne
fot. PAP/Wojtek Jargiło

W piątek w jednym ze szpitali jednoimiennych zmarł 18-latek zakażony koronawirusem. To jak dotąd najmłodsza ofiara epidemii Sars-CoV-19 w Polsce. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, młody mężczyzna był wcześniej podopiecznym jednego z ośrodków, który ewakuowano ze względu na wykrycie koronawirusa u większości pacjentów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Piątek był wyjątkowo tragicznym dniem w dobie epidemii koronawirusa w Polsce. Dziś padł rekord zgonów – w ciągu jednej doby zmarło 40 osób. W wieczornym komunikacie Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 133 osobach zakażonych Sars-CoV-19. Łączny bilans zachorowań w naszym kraju wynosi obecnie 10 892 osoby zakażone i 494 zmarłe.

Zobacz także

Wśród zmarłych, o których resort poinformował w piątek, znalazł się 18-latek – to dotychczas najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce.

18-latek miał choroby współistniejące

Z doniesień Polskiej Agencji Prasowej wynika, że nastolatek zmarł w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.

Zobacz także

Według ustaleń PAP, młody pacjent wcześniej był jednym z podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ozimku, który został ewakuowany po tym, jak obecność koronawirusa stwierdzono u 33 z 34 pacjentów. Informację potwierdził dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Zobacz także

Młody mężczyzna miał choroby współistniejące.

RadioZET.pl/PAP/Twitter-Ministerstwo Zdrowia