Zamknij

Próbował zapalić papierosa podłączony do respiratora. Pożar w szpitalu

10.11.2020 11:54

Pożar na oddziale zakaźnym Covid-19 w jednym z łódzkich szpitali. Wszystko przez jednego z pacjentów, który usiłował zapalić papierosa, będąc jednocześnie podłączony do aparatury tlenowej. W akcji gaśniczej uczestniczyło 8 zastępów strażaków. Na szczęście obyło się bez ewakuacji pacjentów i pracowników szpitala, jednak mężczyzna odniósł obrażenia.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Jakub Kaminski/East News

Do zdarzenia doszło w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na oddziale zakaźnym Covid-19 jeden z pacjentów, który był podłączony do instalacji tlenowej, usiłował zapalić papierosa. Wybuchł pożar instalacji tlenowej, na co natychmiast zareagował personel placówki.

O incydencie poinformował portal Remiza.pl. W akcji  brało udział osiem zastępów straży pożarnej.

Próbował zapalić papierosa podłączony do respiratora. Pożar na oddziale zakaźnym Covid-19

"W Szpitalu Klinicznym UM w Łodzi doszło do nietypowego zderzenia na oddziale zakaźnym Covid-19. Jeden z pacjentów próbował zapalić papierosa. Doszło do pożaru instalacji tlenowej, do której był podłączony. Personel szpitala w porę zareagował. Obyło się bez ewakuacji" – napisano w komunikacie.

Pacjent przebywający w izolatce próbował zapalić papierosa, a był podłączony do tlenu. Na szczęście pracownikom szpitala udało się szybko ugasić ogień jeszcze przed naszym przybyciem. Mężczyzna spalił sobie część piżamy i pościeli, poparzył dłoń. Pomocy udzielił mu personel szpitala – przekazał z kolei stacji Polsat News mł. kpt. Łukasz Górczyński z łódzkiej straży pożarnej.

W akcji na miejscu brało udział osiem zastępów straży pożarnej.

Zobacz także

Jak dodał, było to "zdarzenie niebezpieczne, aczkolwiek na szczęście nic groźnego się nie stało.

Koronawirus w Polsce 10.11.2020 r.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 25 tys. 484 osób; łącznie wykryto dotąd 593 tys. 592 przypadki – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło dalsze 330 osób, w sumie odnotowano 8375 zgonów.

W poniedziałek MZ informowało o 21 tys. 713 nowych zakażeń koronawirusem, w niedzielę o 24 tys. 785, w sobotę o 27 tys. 875, a w piątek o 27 tys. 86 nowych zakażeniach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Remiza.pl/Polsat News/PAP/Ministerstwo Zdrowia/Twitter