Zamknij

Rzecznik rządu: Będą specjalne wytyczne dla szkół. Możliwe ograniczenie nauki

31.07.2020 15:46
Wytyczne dla szkół, koronawirus
fot. Julian Sojka/East News

Rząd przygotuje specjalne wytyczne dla szkół na wypadek pogorszenia sytuacji epidemicznej. - Będą przygotowane warianty w zakresie decyzji m.in. co do potencjalnego ograniczenia kształcenia w miejscach, gdzie pojawiłyby się ogniska zakażeń koronawirusem - powiedział po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Piotr Müller, rzecznik rady ministrów.

Epidemia wymyka się w Polsce spod kontroli. Drugi dzień z rzędu resort zdrowia informuje o ponad 600 nowych przypadkach zakażeń. Dyrekcja szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie już zgłasza, po wykryciu serii ognisk zarażeń w Małopolsce, zagrożenie brakiem miejsc na nowych pacjentów.

Sytuacja jest równie trudna w planowaniu. A przecież za miesiąc rozpocznie się nowy rok szkolny. Rząd uwzględnia to jako kolejne ryzyko roznoszenia wirusa. Po dzisiejszym posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego padła ważna deklaracja.

Zobacz także

Koronawirus a nowy rok szkolny. Rzecznik rządu: Będą wytyczne dla szkół

Rzecznik rządu przekazał, że placówki oświatowe dostaną na nowy rok szkolny specjalne wytyczne. W przypadku dalszego „rozlania się” epidemii, nauka będzie ograniczana.

Zostaną przygotowane szczegółowe wytyczne dla poszczególnych placówek oświatowych, ale również pewne warianty w zakresie podejmowania decyzji, na przykład co do potencjalnego ograniczenia kształcenia w tych miejscach, w których pojawiłyby się poszczególne ogniska zakażeń

 - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.

Dodał, że rząd „bardzo mocno bierze pod uwagę czynnik regionalizacji, jeżeli chodzi o postępowanie w przypadku zwiększenia się liczby zakażeń koronawirusem w poszczególnych regionach kraju.

Zobacz także

O kwarantannie dla wracających z zagranicy? „Jeszcze bez rekomendacji”

Zespół zarządzania kryzysowego pochylał się również nad kwestią możliwego przywrócenia obowiązku kwarantanny dla podróżnych wracających z zagranicy. Decyzja nie została podjęta, niemniej „taki wariant wariant jest brany pod uwagę - poinformował dziś rzecznik rządu.

RadioZET.pl/PAP