Zamknij

Dziś zbierze się rządowy sztab kryzysowy. Powodem kryzys koronawirusowy

31.07.2020 10:39
Mateusz Morawiecki
fot. PAP/Radek Pietruszka

Rząd jeszcze dziś podejmie decyzje w sprawie obserwowanych od kilku dni wzrostów zakażeń koronawirusem w Polsce. - O godz. 13 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – przekazał rzecznik rady ministrów, Piotr Müller.

Epidemia koronawirusa wymyka się w Polsce spod kontroli. Z raportów resortu zdrowia wynika, że dzień po dniu, na koniec lipca, przybywa powyżej 500, a wczoraj nawet 600, nowych zakażeń.

Organy sanitarne identyfikują coraz więcej nowych ognisk. Zakażenia pojawiają się już w każdym polskim województwie – wciąż najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu.

Dziś rządowy sztab kryzysowy ws. koronawirusa

Liczba zakażeń z 30 lipca już dziś, dzień później, została pobita. Resort zdrowia podał nowy bilans - zdiagnozowano aż 657 nowych zakażeń. Wczoraj z urlopu w trybie pilnym wrócił minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

Zobacz także

W sprawie kryzysu wokół rosnącej liczby zakażeń zbierze się dziś rządowy zespół kryzysowy. Jak przekazał rzecznik rządu, spotkanie rozpocznie się po południu.

O 13:00 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematy: podsumowanie działań w zakresie identyfikacji ognisk zachorowań w kraju, ocena ryzyka zakażeń w związku z powrotami do Polski z innych państw, stan realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych

- przekazał na Twitterze Piotr Müller.

Zobacz także

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński stwierdził wczoraj w TVN24, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie tego wymagała "jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty". Do tego dochodzi możliwe wprowadzenie kwarantanny dla wracających do Polski podróżnych.  

RadioZET.pl