Zamknij

Uczniowie wrócą do szkoły po wakacjach? Premier ogłosił decyzję

25.06.2020 09:55
uczniowie
fot. Piotr Molecki/East News

Przez ostatnie miesiące z uwagi na epidemię koronawirusa nauka w szkołach odbywała się w systemie zdalnym. Czy uczniowie wrócą do szkół po wakacjach? Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję.

Mateusz Morawiecki był gościem w "Rozmowach Dnia" Radia Łódź i TVP3 Łódź. W programie podał termin, kiedy dzieci i młodzież powrócą do szkół.

Dzieci i młodzież wracają do szkół. Premier podał datę

Według premiera już we wrześniu uczniowie znów pojawią się w klasach. Z kolei od października na uczelnie powrócą studenci. Ustalenia określił jako "pewne".

Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja

- zapowiedział Morawiecki.

Zobacz także

W wyemitowanej w czwartek rozmowie premier zapewnił m.in., że Polsce nie grozi po raz drugi zamknięcie gospodarki z powodu pandemii koronawirusa

Jak dodał, nawet gdyby jesienią koronawirus zaatakował ponowne, to "mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory".

Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek

– zaapelował premier.

Ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczenie w szkołach i na uczelniach w Polsce jest zawieszone od 12 marca. Szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Radio Łódź/TVP3 Łódź