Zamknij

Miał odbyć kwarantannę w domu. Rodzina go nie wpuściła, trafił na dworzec

24.04.2020 17:12
Miał odbyć kwarantannę w domu. Rodzina go nie wpuściła, trafił na dworzec
fot. Ivan Aragon Alonso/Shutterstock

Sytuacja miała miejsce w Zabrzu (województwo śląskie). 24-letnin mężczyzna wracał z zagranicy. Poinformował służbę graniczną, że obowiązkową kwarantannę odbędzie w swoim rodzinnym domu. Niestety, nie został do niego wpuszczony.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie informowała między innymi gazeta.pl. W związku z pandemią koronawirusa, wszystkie osoby powracające do Polski z zagranicy zmuszone są odbyć 14-dniową kwarantannę. Muszą również wskazać odpowiednim służbom miejsce, w którym spędzą okres izolacji.

Zobacz także

24-latek trafił na dworzec

24-latek miał zupełnie nie spodziewać się takiego przebiegu wydarzeń. Na przejściu granicznym poinformował strażników, że 14-dniową kwarantannę zamierza odbyć w swoim domu w Zabrzu. Podał dokładny adres, jednak o tym, że spędzi tam okres izolacji nie poinformował swojej rodziny – czytamy na portalu.

Zobacz także

Kiedy młody mężczyzna pojechał do domu, czekał go ogromny szok. Bliscy 24-latka…nie wpuścili go do domu i zawiadomili policję. Zabrzanin – nie wiedząc, jak postąpić w tej trudnej sytuacji – udał się na dworzec kolejowy.

Zobacz także

Na stacji odnaleźli go policjanci, w rozmowie z którymi przyznał, że nie ma gdzie wrócić na okres kwarantanny.

Zobacz także

Służbom udało się pomóc 24-latkowi, który trafił do izolatorium w Bieruniu.

RadioZET.pl/gazeta.pl