Zamknij

Została zgwałcona i poszła na policję. Grozi jej grzywna za złamanie kwarantanny

13.05.2020 15:16
Rosja
fot. Maksim Bogodvid/SPUTNIK Russia/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Dwóm nastolatkom z Rosji grozi kara grzywny za naruszenie samoizolacji. Dziewczyny wyszły w nocy na ulicę i tam zostały napadnięte. Przynajmniej jedną z nich zgwałcono. Mimo to ma dostać mandat.

O sprawie poinformowały regionalne media. Według doniesień portalu KP.ru 18- i 17-latka zgłosiły się na policję 22 kwietnia. Tam zeznały, że zostały napadnięte i obrabowane. Jedna z nastolatek miała zostać zgwałcona.

Zobacz także

Syberia: Została zgwałcona i dostała mandat

„Nieznany mężczyzna ukradł nastolatkom telefony komórkowe i biżuterię, grożąc przemocą, a następnie dopuścił się wobec nich również czynów o charakterze seksualnym i uciekł” - wynika z oświadczenia krasnojarskiej policji, cytowanego przez portal The Moscow Times.

Napastnik został już zatrzymany przez policję. Okazał się nim 56-letni recydywista, wcześniej kilkakrotnie karany.

Dla dziewczyn nie skończyło się na jednej traumie. Ofiary gwałciciela dostały mandaty. Jak podał portal Tajga.info, nastolatki zostały ukarane grzywną 3 tys. rubli (ok. 172 zł) za przebywanie na ulicy "bez pilnej konieczności".

Kiedy sprawa nabrała rozgłosu, władze Krasnojarska odstąpiły od kary dla nastolatek.

„Nikt nie zostanie ukarany grzywną. Sprawę odrzucono, ponieważ ofiary zwróciły się na policję z powodu zagrożenia życia i zdrowia” - poinformowała administracja miasta.

Zobacz także

RadioZET.pl/Moscow Times/mirror.co.uk

C