Zamknij

Nie żyje 45-letnia sędzia z Rybnika. Była zakażona koronawirusem

04.06.2020 08:49
Nie żyje 45-letnia sędzia z Rybnika. Była zakażona koronawirusem
fot. ---

Nie żyje 45-letnia sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku Katarzyna Krawczyk-Mandrak, która z podejrzeniem Covid-19 trafiła do szpitala jednoimiennego w Gliwicach. Według kierownictwa sądu, nic nie wskazuje na to, by sędzia zaraziła się w pracy.

Informacja o śmierci sędzi Katarzyny Krawczyk-Mandrak i kondolencje dla jej bliskich zostały opublikowane na stronie internetowej rybnickiego sądu. Prezes sądu Ewa Majwald-Lasota przekazała, że sędzia, która zmarła minionej nocy, po raz ostatni była w pracy 15 maja. Pracowała w IV Wydziale Rodzinnym i Nieletnich.

Kondolencje bliskim zmarłej przekazała także wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska. - Pragnę złożyć głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłej i zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby służyć pomocą w tym trudnym czasie – powiedziała.

Kierownictwo sądu zapewnia, że nie ma w nim zagrożenia epidemicznego i nic nie wskazuje na to, by sędzia miała się zarazić koronawirusem w pracy. "Informujemy, że w Sądzie Rejonowym w Rybniku przestrzegane są zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego wydane w związki z panującą epidemią" – napisano w komunikacie, podpisanym przez prezes i dyrektor sądu. "W związku z podwyższoną zachorowalnością na terenie Śląska prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń. Jednocześnie informujemy, że w Sądzie Rejonowym w Rybniku nie stwierdzono ogniska zakażeń na COVID-19" – dodano w komunikacie.

Zobacz także

Koronawirus w Sądzie Rejonowym w Rybniku

Kierownictwo sądu ma informację o dwóch pracownikach sądu zakażonych koronawirusem. Trzy inne osoby przebywają na kwarantannie. - Osoby na kwarantannie to osoby spokrewnione z górnikami - powiedziała prezes.

Według nieoficjalnych informacji, sędzia Krawczyk-Mandrak, kiedy źle się poczuła, sama, zgodnie z zaleceniem lekarza, udała się do szpitala zakaźnego. Z wywiadu epidemicznego wynika, że 15 maja – kiedy po raz ostatni była w pracy – miała jedynie krótki kontakt z jednym sędzią, z którym pracowała w tym samym pokoju. Mimo to prezes poprosiła sędziego, by udał się na urlop, na którym przebywa do dziś.

Katarzyna Krawczyk-Mandrak była cenionym sędzią rodzinnym, pracowała w rybnickim sądzie od 2002 roku. Od 2015 r. była prezesem rybnickiego sądu. W 2017 r. została odwołana z tego stanowiska. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP