Zamknij

Seria zakażeń koronawirusem w Senacie. „Wynik jest, jaki jest”

03.08.2020 17:24
Koronawirus w Senacie, Ryszard Bober zakażony
fot. Lukasz Piecyk/REPORTER

Zakażanie koronawirusem między senatorami trwa w najlepsze. Jak podaje Onet, pozytywny wynik testu miał dziś Ryszard Bober (PSL-Koalicja Polska). Jest trzecim zakażonym w krótkim odstępie czasu. W sobotę o pozytywnym wyniku testu informował Jak Krzysztof Libicki.

Koronawirus u kolejnego senatora. Po pozytywnych wynikach testów u Jana Krzysztofa Libickiego (PSL) i Artura Dunina (Koalicja Obywatelska), zakażenie potwierdził kolejny senator PSL, Ryszard Bober.

O zakażeniu polityka jako pierwszy napisał Onet.

Koronawirus w Senacie. Zakażony już trzeci parlamentarzysta

Zobacz także

Badanie mam powtórzyć w czwartek. Jestem typowym bezobjawowcem. Postanowiłem się zbadać po informacji o Janku Libickim. I niestety wynik jest, jaki jest

- powiedział R. Bober Onetowi.

Zakażenie w Senacie, z uwagi na częste spotkania parlamentarzystów izby wyższej, tworzy ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa. Na kwarantannę wybrał się już senator Krzysztof Kwiatkowski (KO), co zaznaczył już na swoim Twitterze. Możliwe, że zakażonych senatorów jest już więcej.

Jak przekazał w niedzielę w rozmowie z PAP marszałek Senatu Tomasz Grodzki, zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia.

RadioZET.pl/Onet