Zamknij

Koronawirus w TVP. Osoba zakażona odizolowana od reszty zespołu

17.08.2020 09:29
TVP
fot. Arkadiusz Ziolek/East News

Koronawirus w TVP. Jeden z pracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jest zakażony koronawirusem - informuje Presserwis. Osoba ta przebywa już w izolacji, a na pracę Agencji nie wpłynęło to negatywnie. 

Informację na ten temat jako pierwszy podał Presserwis. Chodzi o pracownika Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, u którego w ubiegłym tygodniu zdiagnozowano koronawirusa.

W Telewizyjnej Agencji Informacyjnej odnotowano przypadek koronawirusa (...) Osoba, u której wykryto obecność wirusa, została odizolowana. Natychmiast zostały też przebadane osoby, które miały z nią kontakt 

- potwierdziło w rozmowie z portalem biuro prasowe TVP. Fakt pojawienia się COVID-19 nie wpłynął negatywnie na pracę reszty zespołu, ale w siedzibie telewizji zachowywane są obostrzenia zalecone przez Głównego Inspektora Sanitarnego, a TVP ”podejmuje liczne działania mające na celu minimalizację ryzyka zakażenia wirusem" (cytat za: press.pl).

Spółka wylicza, że wszystkie osoby poddawane są obowiązkowym badaniom temperatury, a pracownicy TVP podzieleni zostali na funkcjonalne zespoły, które wzajemnie nie kontaktują się

- możemy przeczytać w artykule. Presserwisu. 

Zobacz także

Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 56 684 przypadków zakażenia oraz 1877 ofiar śmiertelnych. 39 130 osób natomiast wyzdrowiało. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 594 nowe przypadki zakażenia i osiem zgonów. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/press.pl