Zamknij

Policja znalazła 17 ciał w domu opieki. Najprawdopodobniej zmarły przez COVID-19

17.04.2020 13:20
Koronawirus
fot. East News/LUKASZ SZELAG (zdjęcie ilustracyjne)

Śledczy z New Jersey znaleźli 17 ciał w kostnicy należącej do jednego z domów opieki. Kostnica była przystosowana do tego, aby jednocześnie przetrzymywać cztery ciała. Wcześniej w placówce potwierdzono 20 przypadków zarażenia SARS-CoV-2.

Policja do domu opieki w Andover przybyła po tym, jak dostawcę worków na ciała zaniepokoił fakt zamówienia dużej ilości jego towaru przez placówkę. Jak przekazał "New York Times", po przybyciu funkcjonariuszy okazało się, że w kostnicy należącej do ośrodka przetrzymywane jest 17 ciał. Maksymalnie można przetrzymywać tam ich 4. Jak informuje dziennik, jedno z ciał znaleziono w szopie.

Zobacz także

Najprawdopodobniej zgony są związane z COVID-19. W ostatnich tygodniach w tamtejszej placówce zmarło 68 osób. 26 z tych osób miało potwierdzone zarażenie koronawirusem. Jak donosi "New York Times" istnieje duże prawdopodobieństwo, że inni podopieczni także zmarli przez SARS-CoV-2. Nie można było im jednak wykonać testów, gdyż ich nie było. W tej sprawie policja wszczęła postępowanie.

Zobacz także

Koronawirus w USA 

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (stan na piątek, godzina 12:30), najbardziej dotkniętym pandemią krajem są Stany Zjednoczone. Odnotowano tam w sumie ponad 680 tys. przypadków zarażenia i prawie 35 tys. zgonów spowodowanych COVID-19. W USA jest ponad trzykrotnie więcej przypadków niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Spośród wszystkich stanów najwięcej zachorowań jest w stanie Nowy Jork. Zarejestrowano tam ponad 226 tys. osób zarażonych i ponad 16 tys. zgonów.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/New York Times/PAP