Zamknij

Rzeczniczka Trumpa ma koronawirusa. Na spotkaniu z prasą nie miała maseczki

05.10.2020 19:10
Kayleigh McEnany
fot. AP/Associated Press/East News

Rzeczniczka Białego Domu Kayleigh McEnany poinformowała w poniedziałek, że zdiagnozowano u niej koronawirusa. Bliska współpracownica prezydenta USA Donalda Trumpa rozpoczyna kwarantannę.

Rzeczniczka Białego Domu i Donald Trumpa ma koronawirusa. 32-letnia Kayleigh McEnany prowadzi w Białym Domu konferencje prasowe, a w trakcie kampanii latała z prezydentem na pokładzie Air Force One na wyborcze wiece.

Zobacz także

W poniedziałek rano McEnany zapewniała w rozmowie z telewizją Fox News, że Trump czuje się dobrze i pracuje. Zakażony koronawirusem prezydent USA od piątku przebywa w wojskowym szpitalu pod Waszyngtonem.

Zobacz także

Stan zdrowia Trumpa stale się poprawia i być może jeszcze w poniedziałek zostanie wypisany ze szpitala wojskowego Walter Reed - poinformował w poniedziałek szef personelu Białego Domu Mark Meadows, cytowany przez telewizję Fox News.

Rzeczniczka Trumpa ma koronawirusa

McEnany to już kolejna osoba z otoczenia prezydenta, u której w ostatnich dniach wykryto koronawirusa. Jak donoszą zagraniczne portale, rzeczniczka Trumpa nie zawsze przestrzegała obowiązku noszenia maseczki. W weekend m.in. uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarzami bez zasłoniętego nosa i ust.

SARS-CoV-2 zdiagnozowano m.in. u małżonki Trumpa Melanii, doradczyni przywódcy USA Hope Hicks i trzech republikańskich senatorów, którzy gościli w Białym Domu.

Zobacz także

Pracownicy Białego Domu otrzymali w weekend maile, że jeśli czują się źle to powinni pozostać w domu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP