Zamknij

Zapraszali na imprezy osoby z koronawirusem i urządzali konkurs, kto się zarazi

03.07.2020 15:03
studenci w maseczkach
fot. Shutterstock.com (zdjęcie ilustracyjne)

Na świecie wciąż odnotowuje się nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W związku z COVID-19 nie przestają umierać ludzie. Tymczasem studenci z Alabamy celowo zarażali się SARS-CoV-2... na imprezach.

Koronawirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo na świecie. Mimo to niektórzy robią sobie żarty z nowych zakażeń. Słowo impreza nabrało dla studentów z miasta Tuscaloosa w stanie Alabama zupełnie nowego znaczenia. Młodzi ludzie celowo organizowali spotkania, na które zapraszano osoby chore na Covid-19.

Zobacz także

Studenci urządzali imprezy z COVID-19

Biletem wstępu na imprezę był potwierdzony pozytywny test na koronawirusa, głównym punktem programu za to konkurs pt. "Który uczestnik jako pierwszy się zarazi?".

Studenci wkładali pieniądze do naczynia, a osoba, u której jako pierwszej potwierdzone będzie zakażenie koronawirusem, miała dostać całą zebraną kwotę

- mówiła radna miasta Tuscaloosa Sonya McKinstry, cytowana przez stację ABC NEWS.

Lokalne władze początkowo myślały, że to żart. Randy Smith, szef straży pożarnej w mieście Tuscaloosa, potwierdził, że takie imprezy rzeczywiście się odbywały. "Przeprowadziliśmy trochę badań. Nie tylko gabinety lekarzy to potwierdzają, ale także stan potwierdził, że ma takie informacje" - dodał.

Na razie nie wiadomo, czy ktokolwiek został zarażony podczas tych imprez. Brakuje również informacji, do jakich szkół uczęszczają studenci.

Radna McKinstry zaapelowała do młodych ludzi o odpowiedzialność. Stwierdziła, że obawia się, że uczestnicy nie wiedząc o obecności chorych, będą narażone na kontakt z zainfekowanymi.

Staramy się przerywać wszystkie imprezy, o których wiemy

- powiedziała. Dodała także, że zarażeni studenci ignorują wytyczne dotyczące dwutygodniowej kwarantanny.

Zobacz także

Koronawirus w USA

W Stanach Zjednoczonych w czwartek wykryto w ciągu doby rekordową liczbę 55 274 przypadków koronawirusa. Według danych agencji Reuters aż w 36 stanach rośnie odsetek testów z wynikiem pozytywnym.

Jak podaje portal Daily Mail, według danych Departamentu Zdrowia w Alabamie odnotowano 38 422 przypadków COVID-19, co oznacza wzrost o 10 696 w ciągu ostatnich 14 dni. Śmierć na skutek wirusa poniosło co najmniej 947 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/ABC NEWS/PAP/Reuters