Zamknij

Koronawirus w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chorzowie. Odwołano śluby

16.07.2020 14:50
para młoda w maseczkach
fot. Shutterstock.com (zdj. ilustracyjne)

Koronawirus w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chorzowie. W związku z potwierdzeniem zakażenia u jednego z pracowników od czwartku 16 lipca w USC ograniczono pracę.

Ograniczenie działalności urzędu spowodowane jest kwarantanną pracowników. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Chorzowie od czwartku będzie odbywać się wyłącznie rejestrowanie zgonów.

"W związku z kwarantanną pracowników Urząd Stanu Cywilnego zmuszony jest od jutra ograniczyć działalność. W najbliższych dniach będzie odbywało się jedynie rejestrowanie zgonów tak, aby umożliwić pochówek" - informuje Urząd Miasta w Chorzowie.

Zobacz także

Koronawirus w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chorzowie. Co ze ślubami?

Jak tłumaczył w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Piotr Nowak, rzecznik urzędu miasta, tylko dwie osoby nie miały w USC kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem. To one pozostały na stanowiskach w placówce.

Wszystkie inne sprawy niż organizacja pochówków mają być załatwiane w późniejszym terminie. W sobotę w USC zaplanowano kilka ślubów. Zostały one odwołane lub przeniesione.

Urzędnicy zadzwonili już do narzeczonych i poinformowali ich o zaistniałej sytuacji. Część par zgodziła się śluby odwołać, zaś tym, którym bardzo zależało na ślubie w zaplanowanym terminie, pomogliśmy w przeniesieniu ceremonii do Urzędów Stanu Cywilnego w Katowicach lub Piekarach Śląskich

- poinformował Nowak, cytowany przez "GW".

Kiedy urząd wróci do pełnej działalności? Wszystko zależy od wyników badań pracowników.

"Jeśli testy na obecność koronawirusa dadzą wynik negatywny, a sanepid zezwoli urzędnikom na powrót do pracy, działalność USC zostanie odmrożona, oczywiście z zachowaniem dotychczas obowiązujących zasad bezpieczeństwa" - podsumował rzecznik urzędu miasta.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"