Zamknij

Potężne ognisko koronawirusa w Wielkopolsce. Zakład wstrzymuje produkcję

04.08.2020 12:15
koronawirus
fot. Jakub Kaminski/East News

Do odwołania wstrzymano produkcję w zakładzie drobiarskim firmy Ami w wielkopolskim Mikstacie - informuje we wtorek Polska Agencja Prasowa. Już 233 pracowników zakładu jest zakażonych koronawirusem.

O koronawirusie w zakładzie drobiarskim firmy Ami informowaliśmy już w poniedziałek. Wówczas mowa była jednak o 164 osobach zakażonych i już wtedy podkreślano, że "skala może być większa".

We wtorek liczba zakażonych znacznie wzrosła. Rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował, że koronawirusa stwierdzono już u 233 osób pracowników, ale "dane te mogą ewaluować".

Zarząd spółki podjął więc decyzję o wstrzymaniu produkcji. W nadesłanym we wtorek PAP komunikacie poinformowano, że wszyscy pracownicy zostali przebadani, zakład został zdezynfekowany, a produkcja wstrzymana do odwołania. „Podjęto decyzję o przeprowadzeniu powtórnych badań wymazowych w końcówce tygodnia” – poinformowano.

Do działań włączył się też wojewoda wielkopolski, który podjął decyzję o skierowaniu do Mikstatu mobilnego punktu pobrań wymazów. Dodajmy, że łącznie w zakładzie zatrudnionych jest 781 osób. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP