Zamknij

Koronawirus w żłobku i przedszkolu. Zakażone nauczycielka i sprzątaczka

26.05.2020 11:50
Koronawirus w przedszkolu i żłobku
fot. Shuttestock

Opiekunka dzieci w niepublicznym żłobku w Ostrowie Wlkp. zakaziła się koronawirusem. Kwarantanną objęto ponad 60 osób – poinformował dyrektor tamtejszej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Koronawirusa wykryto także w jednym z podkaliskich przedszkoli - tam zakażona okazała się sprzątaczka. 

O tym, że jest chora, kobieta dowiedziała się po wzięciu udziału w badaniach w centrum pobrań wymazów test and go, który był uruchomiony w Ostrowie Wlkp.  Zanim otrzymała wynik, pracowała już w niepublicznym żłobku, w którym wspólnie z trzema innymi wychowawczyniami opiekowała się 16 maluchami.

Natychmiast podjęliśmy decyzję o kwarantannie dzieci, ich rodziców, personelu i ich członków rodzin. W sumie są to 63 osoby. Wszyscy zostaną poddani badaniu

– powiedział dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wlkp. Tadeusz Biliński. Nie jest to jedyny przypadek koronawirusa w którejś z wielkopolskich placówek oświatowo-opiekuńczych.

Koronawirus w Wielkopolsce

Jak podaje bowiem poznańska "Gazeta Wyborcza", trzeba było zamknąć przedszkole w Stobnie Siódmym pod Kaliszem. Koronawirusem zakażona jest bowiem pracująca tam sprzątaczka. Na kwarantannę skierowano pozostałych pracowników oraz uczące się tam dzieci.

Zobacz także

Placówka była otwarta od tygodnia (wcześniej była zamknięta z powody epidemii). Jako, że w tym samym budynku znajduje się także szkoła podstawowa, trzeba było odwołać powrót dzieci z klas 1-3. 

Zobacz także

Przypomnijmy, że wedle statystyk Ministerstwa Zdrowia, w Polsce odnotowano 21867 zakażeń koronawirusem. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi natomiast 1013. Najnowsze dane resortu - z wtorkowego poranka - mówią o 236 nowych przypadkach koronawirusa i sześciu kolejnych ofiarach śmiertelnych. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/poznan.wyborcza.pl