Zamknij

Koronawirus w kolejnym kościele. Wszystkie msze zawieszone, zakażony proboszcz

11.10.2020 16:30
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Tomasz Kawka/East News

Koronawirus w kościele w Zalesiu Dolnym. "W związku z wykryciem Covid-19 u proboszcza parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym koło Warszawy wszystkie msze święte w tym kościele zostały zawieszone do odwołania" - poinformował rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

Koronawirus w kościele w Zalesiu Dolnym. "Z powodu wykrycia Covid-19 u proboszcza, parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym poinformowała o zawieszeniu wszystkich Mszy św. do odwołania" - napisał w sobotę wieczorem na Twitterze rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Na stronie internetowej parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym można przeczytać, że w związku z chorobą księży pracujących w parafii i pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 u proboszcza, od dnia 9 października do odwołania nie będzie w kościele sprawowana Eucharystia oraz inne nabożeństwa.

Koronawirus w kościele. Wszystkie msze odwołane

Zobacz także

Zawieszone jest również działanie kancelarii. W ważnych sprawach duszpasterskich wierni mają się zgłaszać do parafii sąsiednich.

Zobacz także

Poinformowano także, że msze święte w zamówionych intencjach są odprawiane przez księży bez udziału wiernych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Twitter