Niemcy. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych podczas nabożeństwa

23.05.2020 21:24
Koronawirus w Kościele
fot. FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News

Koronawirus w Niemczech. Około 40 osób zakaziło się koronawirusem podczas nabożeństwa w kościele baptystów we Frankfurcie 10 maja. Sześciu zainfekowanych hospitalizowano - podały w sobotę niemieckie media.

Niemcy na początku maja, ze względu na wyraźne spowolnienie epidemii, rozluźniły restrykcje, teraz jednak pojawiły się obawy o drugą falę zakażeń - pisze AFP.

W sobotę rano władze Dolnej Saksonii, kraju związkowego na północy Niemiec, poinformowały, że siedem osób zakaziło się koronawirusem w restauracji w mieście Leer, a 50 kolejnych objęto kwarantanną.

Koronawirus w Niemczech. Najnowsze statystyki 

Kwestia otwierania kościołów i organizowania mszy oraz uroczystości religijnych jest wciąż bardzo delikatna - komentuje AFP. We Francji udział 2 tys. wiernych w uroczystościach kościoła ewangelickiego stało się źródłem zakażeń w całym kraju - przypomina agencja.

W Niemczech, jak podaje Instytut Roberta Kocha (RKI) w sobotę potwierdzono 638 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie od początku epidemii zdiagnozowano 177 850 przypadków infekcji.

Zobacz także

W ciągu ostatniej doby zmarły 42 osoby chore na Covid-19; bilans ofiar śmiertelnych w Niemczech wzrósł do 8 216. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP