Zamknij

Koronawirus w ośrodku dla dzieci niewidomych. Pracownik na kwarantannie

06.10.2020 20:09
Owińska
fot. Bartosz Krupa/East News

Koronawirus w Polsce. U jednego z pracowników Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w podpoznańskich Owińskach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Placówka nadal pracuje przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Koronawirus w Polsce. O potwierdzeniu zakażenia w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach (woj. wielkopolskie) poinformował we wtorek jego dyrektor Bartłomiej Maternicki. Jak podkreślił, "jeden z pracowników placówki ma pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 i obecnie przebywa na kwarantannie".

Koronawirus w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach

- Po konsultacji ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu natychmiast podjęto działania mające na celu zabezpieczenie uczniów i pracowników Ośrodka. Zgodnie z decyzją Sanepidu czworo uczniów przebywa w tak zwanej izolacji – podał Maternicki, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Dodał, że Ośrodek nadal pracuje przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zobacz także

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 8859 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 2159 to przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarło w regionie 329 osób. Wyzdrowiało 6371 chorych. 

Zobacz także

Koronawirus w Polsce. We wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 58 osób, co stanowi najwyższą dobową liczbę zgonów od początku epidemii w Polsce. Łącznie od początku marca chorobę wykryto u 104316 osób, zanotowano także 2717 ofiar śmiertelnych. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP