Zamknij

Koronawirus w pociągu nad morze. Sanepid szuka pasażerów

01.07.2020 17:28
Koronawirus
fot. Lukasz Solski/East News

Zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z pasażerów pociągu InterCity, który kilka dni temu jechał trasą Bielsko-Biała Główna–Gdańsk Wrzeszcz. Sanepid poszukuje i prosi o kontakt podróżnych, bo mogli mieć kontakt z chorym na Covid.

Narażeni na zakażenie koronawirusem byli pasażerowie, którzy jechali 19 czerwca pociągiem InterCity relacji Bielsko-Biała Główna–Gdańsk Wrzeszcz i trzy dni później z powrotem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie skonkretyzował, że w odniesieniu do 19 czerwca chodzi o pasażerów, którzy podróżowali w wagonie nr 6 pociągu nr 4520, który wyjechał z Bielska-Białej o godz. 4.01.

Z kolei jeśli chodzi o podróż powrotną, 22 czerwca, chodzi o pasażerów jadących w wagonie nr 8. Pociąg z Gdańska wyjechał o godz. 15.05.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tymi pociągami rozpoznano COVID-19. W związku z powyższym wszyscy pasażerowie podróżujący tymi wagonami powinni skontaktować ze służbami sanitarnymi. To niezbędne w celu ustalenia kontaktów z osobą zakażoną" – głosi komunikat sanepidu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP