Zamknij

Jacek Sasin zrobił test na koronawirusa. Znany jest wynik

17.08.2020 19:52
Jacek Sasin
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jacek Sasin poddał się testowi na koronawirusa, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Wicepremier i minister aktywów zdradził też wynik badania.

Koronawirus w Polsce. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że w związku z tym, że wśród uczestników ubiegłotygodniowego spotkania zespołu ds. górnictwa była osoba zakażona  Covid-19, przebywał w domowej izolacji oraz poddał się testowi na koronawirusa, który dał negatywny wynik.

Wśród uczestników ostatniego spotkania zespołu ds. górnictwa znalazła się osoba zakażona COVID-19. Zachowując się odpowiedzialnie i zgodnie z prawem przebywałem w domowej izolacji. Poddałem się już testowi, który dał negatywny wynik. Czuje się dobrze i tego też życzę Państwu!

 - napisał na Twitterze Sasin.

Zaplanowane na wtorek w Katowicach spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa zostało odwołane. Według informacji związkowców, powodem zmiany terminu posiedzenia jest zakażenie koronawirusem jednej z osób, która brała udział w pracach zespołu tydzień temu.

Zobacz także

Jacek Sasin poddał się testowi na koronawirusa. Znany jest wynik

"Z tego co wiemy, jedna z osób, uczestniczących w spotkaniu w zeszły wtorek w Warszawie, jest zakażona koronawirusem. W tej sytuacji decyzję o odwołaniu jutrzejszego posiedzenia zespołu trzeba przyjąć ze zrozumieniem" - powiedział szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Solidarności Jarosław Grzesik.

Zobacz także

Ubiegłotygodniowe spotkanie zespołu, któremu przewodniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odbyło się w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Uczestniczyli w nim - obok 12 związkowców - także m.in. minister klimatu Michał Kurtyka oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Byli też eksperci i szefowie dwóch spółek węglowych.

Zobacz także

Wtorkowe spotkanie w Katowicach miało odbyć się w szerszym gronie - do udziału w nim, oprócz ministrów Kurtyki i Naimskiego, zaproszono także szefów wiodących firm energetycznych: Polskiej Grupy Energetycznej, Tauronu, Energi, Enei oraz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz związkowców z sektora energetyki i węgla - nie tylko kamiennego, ale i brunatnego. Łącznie stronę społeczną miały reprezentować 22 osoby. Zaproszeni byli też - jak poprzednio - szefowie Polskiej Grupy Górniczej i spółki Tauron Wydobycie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP