Zamknij

Koronawirus w szkole podstawowej. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie

16.09.2020 13:38
Koronawirus w szkole
fot. Szkoła podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu/Google Street View

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu (woj. mazowieckie) poinformowała, że w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z nauczycielek szkoła przeszła na nauczanie zdalne. Uczniowie jednej z klas oraz 48 pracowników placówki zostało poddanych kwarantannie.

"W związku z potwierdzeniem w dniu 15.09.2020 r. przypadku zarażenia koronawirusem jednego z pracowników szkoły, po przeprowadzonym wywiadzie epidemiologicznym przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wołominie, zapadła decyzja, że uczniowie jednej z klas oraz 48 pracowników pozostają na kwarantannie do 20 września" – napisała na stronie gminy Tłuszcz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Beata Dzięcioł.

Zobacz także

Informację potwierdziła w Polskiej Agencji Prasowej Sekcja Higieny Dzieci i Młodzieży Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie.

Koronawirus w szkole podstawowej. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie

Kierowniczka sekcji przekazała, że trwa dochodzenie epidemiologiczne i wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażoną nauczycielką prawdopodobnie będą kierowane na kwarantannę.

Zobacz także

Z kolei dyrektorka szkoły ł zawiesiła zajęcia dydaktyczne do 20 września. Lekcje odbywają się zdalnie.

Przypomnijmy, że w środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowało także o śmierci 10 osób. Od początku pandemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 75734 osoby, a zmarło 2237. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP