Zamknij

Koronawirus w kolejnej szkole. Zakażona nauczycielka, lekcje odwołane

15.09.2020 10:50
Koronawirus w szkole
fot. Piotr Molecki/East News

Koronawirus w kolejnej szkole. Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u jednej z nauczycielek. Zajęcia w placówce w dniach 15 i 16 września zostały odwołane. Nadal jednak nie ma decyzji sanepidu ws. dalszego funkcjonowania szkoły.

Koronawirus w szkole. W związku z zakażenia SARS-CoV-2 jednej z nauczycielek nauczania początkowego w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem, dyrekcja placówki zdecydowała o odwołaniu zajęć 15 i 16 września korzystając z tzw. dni dyrektorskich. Sanepid nie podjął decyzji o odwołaniu zajęć ani o zmianie trybu nauczania.

Dyrekcja SP nr 2 w Zakopanem poinformowała za pośrednictwem strony internetowej, że jeszcze w poniedziałek do godzin wieczornych czekała na wydanie opinii przez zakopiański Sanepid w sprawie zmiany trybu nauczania, jednak żadna decyzja nie zapadła.

Niestety informacje spływające z Sanepidu były niejednoznaczne. Po wykonaniu 22 rozmów telefonicznych dalej czekaliśmy na decyzję

– napisała dyrekcja szkoły.

Koronawirus w szkole. Zakażona nauczycielka, wszystkie lekcje odwołane

Ostatecznie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem poinformował dyrekcję placówki że: "nie jest w stanie wydać decyzji o objęciu kwarantanną, ani wydać opinii zmiany trybu nauczania" w tej szkole.

Zobacz także

W obecnej sytuacji po przeanalizowaniu informacji, którymi na tą chwilę dysponujemy, mając na uwadze dobro uczniów oraz nauczycieli i pracowników, chcąc uniknąć zagrożenia epidemicznego, oraz czekając na podjęcie ostatecznej decyzji przez PSSE wykorzystujemy przysługujące szkołom podstawowym dwóch dni z puli tzw. dni dyrektorskich po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców

– brzmi oświadczenie dyrekcji SP nr 2 w Zakopanem.

Zobacz także

Decyzja oznacza, że w 15 i 16 września w szkole nie będzie zajęć dydaktycznych. Będą za to odbywały się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Zobacz także

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej małopolska kurator oświaty Barbara Nowak poinformowała, że w całej Małopolsce 22 placówki oświatowe działają w trybie hybrydowym, z czego trzy przedszkola i cztery szkoły zostały całkowicie zamknięte.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP