Zamknij

Nowe przypadki koronawirusa w dwóch szpitalach. Wstrzymano wszystkie przyjęcia

17.06.2020 17:31
Koronawirus
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Koronawirus w kolejnych dwóch szpitalach powiatowych w województwie warmińsko-mazurskim. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u lekarza z Biskupca oraz pacjenta ze szpitala w Piszu. Wcześniej nowe ognisko koronawirusa stwierdzono w szpitalu miejskim w Olsztynie.

Koronawirusw Polsce wciąż nie słabnie. W środę 17 czerwca przybyło 506 przypadków zakażeń, z czego ponad 200 pochodzi ze Śląska. Zmarło aż 14 kolejnych osób. Nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w dwóch szpitalach powiatowych w województwie warmińsko-mazurskim. 

W związku z wykryciem wirusa SARS-CoV-2 u lekarza z oddziału chirurgii ogólnej z chirurgią dziecięcą dyrekcja szpitala powiatowego w Biskupcu poinformowała w mediach społecznościowych, że wstrzymano wszystkie planowe przyjęcia do tej placówki. Oddział, na którym pracował zakażony lekarz, został zamknięty na tydzień, a personel poddano kwarantannie.

Pacjenci oddziału, po otrzymaniu wyników badań, zostaną wypisani do domów, przewiezieni do innych szpitali, bądź – w razie stwierdzenia zakażenia – przekazani do szpitala zakaźnego w Ostródzie

– poinformowano.

Poradnie specjalistyczne przy tym szpitalu, z wyjątkiem poradni chirurgicznej, pracują normalnie. Dyrekcja szpitala w Biskupcu poprosiła, aby na izbę przyjęć zgłaszali się tylko pacjenci w stanie zagrożenia życia.

Zobacz także

Koronawirus w szpitalu w Piszu 

Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że w środę zakażenie koronawirusem potwierdzono także u pacjenta z interny szpitala w Piszu. Dzisko zapowiedział, że w najbliższym czasie zapadną decyzje dotyczące funkcjonowania tego oddziału i szpitala.

We wtorek potwierdzono zakażenie u pielęgniarki szpitala miejskiego w Olsztynie, w środę służby sanitarne poinformowały o kolejnych dwóch zakażonych osobach – lekarce i pomocy medycznej.

W środę rano zakażenie koronawirusem potwierdzono u 9 osób – to największa liczba od wielu dni. W sumie w warmińsko-mazurskim zanotowano dotąd 201 przypadków zakażenia, jedna osoba zmarła. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP