Zamknij

Koronawirus w szpitalu w Szczecinie "Kilkanaście osób wypadło z grafiku"

05.08.2020 17:32
Szpital w Szczecinie
fot. Szpital w Szczecinie/Google Street View

Sześć osób z personelu medycznego oddziału zakaźnego szpitala przy ul Arkońskiej ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował w środę rzecznik szczecińskiej placówki. 12 osób z personelu znalazło się w kwarantannie.

Jak powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Mateusz Iżakowski, badania na obecność koronawirusa u osób, u których wykryto SARS-CoV-2, zostaną powtórzone za 8 dni.

Zobacz także

Wtedy też wykonane zostaną badania u 12 osób z personelu, które trafiły na kwarantannę, a u których środowy wynik był ujemny. Jeśli wynik ponownie nie wykaże zakażenia, osoby te będą mogły zakończyć kwarantannę. Oddział przy ul. Arkońskiej pracuje i przyjmuje pacjentów.

Kilkanaście osób wypadło z grafiku, zastanawiamy się obecnie, jak temu zaradzić

- zaznaczył Iżakowski. Do oddziału zakaźnego zostaną skierowane pielęgniarki z innych oddziałów. Jeśli chodzi o lekarzy zakaźników, możliwe, że szpital zwróci się o pomoc np. do wojewody. Wojewódzki sanepid podał w środowym raporcie 17 nowych przypadków SARS-CoV-2 w Zachodniopomorskiem. Dotychczas w regionie odnotowano 793 przypadki zakażenia koronawirusem. 23 osoby zmarły.

Zobacz także

Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 48 789 przypadków zakażeń i 1756 ofiar śmiertelnych. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 640 nowych przypadkach, a także o śmierci 18 osób. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP