Zamknij

Wrocław. Koronawirus w szpitalu MSWiA. 22 osoby zakażone

20.08.2020 16:45
Wrocław
fot. Google Street View

Badania wykonane w szpitalu MSWiA we Wrocławiu potwierdziły, że 22 osoby z personelu są zakażone koronawirusem. Placówka wstrzymała przyjęcia pacjentów i czeka na decyzję, która określi zakres ograniczenia działalności.

Wydział Prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie przekazał Polskiej Agencji Prasowej w czwartek komunikat o badaniach wykonanych w szpitalu przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu.

Informujemy, że badanie personelu szpitala MSWiA we Wrocławiu dało 22 wyniki dodatnie – wszystkie te osoby przechodzą zakażenie bezobjawowo. Trwa procedura prowadzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrocławiu. Obecnie szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów i czeka na decyzję, co do zakresu ograniczenia działalności

– napisano w komunikacie. Sanepid ma też ocenić, czy szpital należy potraktować jako ognisko koronawirusa, czy też jako poszczególne przypadki indywidualnych zakażeń osób.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce. Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 59378 przypadków zakażenia, 1925 ofiar śmiertelnych oraz 40,481 ozdrowień. W czwartek poinformowano o 767 kolejnych zachorowaniach oraz śmierci 12 osób. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP