Zamknij

Koronawirus w urzędzie miejskim. Pracownicy na kwarantannie, dezynfekcja budynku

11.08.2020 17:45
Koronawirus w urzędzie miasta
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Koronawirus w urzędzie miejskim. U jednego z pracowników Urzędu Miasta Poznania potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa poznańskiego magistratu Joanna Żabierek. Dodała, że "sytuacja nie wpłynęła w znaczący sposób na działalność placówki".

Koronawirus w urzędzie miejskim. "W Urzędzie Miasta Poznania przy placu Kolegiackim potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników. We wszystkich budynkach UMP przestrzegane są wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz obowiązuje reżim sanitarny. Dlatego obecna sytuacja nie wpłynęła w znaczący sposób na działalność placówki" – poinformowała rzeczniczka prasowa poznańskiego magistratu Joanna Żabierek.

Poznań. Koronawirus w urzędzie miasta

Jak tłumaczyła, "procedury, które określają postępowanie w przypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem pracowników urzędu miasta, zostały opracowane już w pierwszych dniach epidemii".

Równolegle wprowadzono też w życie wszystkie zalecenia GIS

- dodała.

Zobacz także

Żabierek wskazała, że obecnie wszyscy pracownicy urzędu miasta, którzy mieli bliski kontakt z osobą zakażoną, zostali skierowani do izolacji domowej. Mają zostać poddani badaniom w dniu wyznaczonym przez sanepid.

Zarówno pokój, w którym przebywała osoba zakażona, jak i pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytku zostały dokładnie zdezynfekowane przez profesjonalną firmę

– podkreśliła Żabierek.

Zobacz także

Rzeczniczka magistratu wskazała również, że we wszystkich budynkach urzędu przez cały czas obowiązuje reżim sanitarny: pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy zachowana jest wyznaczona odległość, a w sytuacjach, gdy jest to niemożliwe - np. w windach - obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

W budynkach urzędu znajdują się również liczne podajniki płynu do dezynfekcji rąk. Na drzwiach do sal reprezentacyjnych oraz konferencyjno-szkoleniowych wywieszono informację o maksymalnej ilości osób mogących korzystać jednocześnie lub w nich przebywać oraz o obowiązku zachowania odstępu 1,5m pomiędzy uczestnikami spotkania. Miejsca ustawienia krzeseł są oznakowane, tak aby zachować wymagane odległości

– zaznaczyła.

Zobacz także

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4495 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1301 to tzw. przypadki aktywne. Do tej pory na terenie całego województwa 208 osób zmarło, a 2986 wyzdrowiało.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP