Zamknij

Ognisko koronawirusa w sieciowej cukierni. Zakażonych 7 osób w dwóch miejscach

09.06.2020 13:58
Cukiernia
fot. Krystian Dobuszyński/Reporter (zdjęcie ilustracyjne)

W sieciowej cukierni na Pomorzu wykryto nowe ognisko koronawirusa. COVID-19 pojawił się w jednym z jej gdańskich oddziałów. Zakażonych jest na razie siedem osób, ale sanepid zapewnia, że klienci nie mają się czego obawiać. 

O ognisku koronawirusa w cukierni poinformowała w komunikacie na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku. 6 przypadków potwierdzono w Gdańsku, jeden zaś w powiecie kościerskim. Informację potwierdził ją także trójmiejski reporter Radia ZET Maciej Bąk

Jak podaje Bąk, zakażonych jest siedem osób - pracownicy ich rodzina. Czy klienci mają się czego obawiać? Sanepid zapewnia, że nie i że wszystko jest po kontrolą. Cukiernia została sprawdzona przez inspektorów i na szczęście była dobrze zabezpieczona pod względem sanitarnym. 

Zobacz także

Pracownicy nosili bowiem maseczki, byli zasłonięci ścianką plexi i pilnowali, żeby do środka nie wchodziło zbyt wiele osób. Pomorski sanepid poinformował także o przypadkach koronawirusa w jednostce wojskowej. Ogółem jest to 20 zakażeń - 18 w powiecie malborskim i dwa w powiecie sztumskim. 

Koronawirus w Polsce - aktualne dane

Warto jednak przy tej okazji przypomnieć wszystkim chodzącym do sklepów, że będąc w środku muszą zakrywać twarze. Epidemia się przecież nie skończyła, czego dowodem są setki nowych zakażeń każdego dnia. Przypomnijmy bowiem, że wedle najbardziej aktualnych danych, bilans koronawirusa w Polsce to 27365 przypadków zakażenia oraz 1172 ofiary śmiertelne.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/MBa/wsse.gda.pl/Twitter