Zamknij

Koronawirus w salonie fryzjerskim. Wykryto nowe ognisko, zakażeni pracownicy

29.07.2020 08:40
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Koronawirus w zakładzie fryzjerskim w Warszawie. Wykryto tam nowe ognisko SARS-CoV-2, a obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne - podaje tvnwarszawa.pl, opierając się na relacji Joanny Narożniak, rzeczniczki prasowej Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Według wstępnych ustaleń, 70 osób skierowano na kwarantannę. Zakażeni koronawirusem są pracownicy zakładu.

Koronawirus w salonie fryzjerskim w Warszawie. O pojawieniu się nowego ogniska SARS-CoV- 2 w stolicy poinformował portal tvnwarszawa.pl. Jak mówiła w rozmowie z dziennikarzami Joanna Narożnika, rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, od kilku dni prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Zobacz także

Z informacji przekazanych mi przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Warszawie wynika, że zakażonych jest czterech pracowników salonu. Od kilku dni trwa dochodzenie epidemiologiczne

- zaznaczyła.

Zobacz także

Koronawirus w salonie fryzjerskim w Warszawie. Nowe ognisko zakażeń

Ponadto 70 osób - w tym pracowników oraz klientów zakładu - zostało skierowanych na kwarantannę. Sanepid informuje także, że część z nich została skierowana na badania laboratoryjne w kierunku koronawirusa.  - W zależności od poziomu ryzyka - uściśliła Narożniak.

Ze względu na miejsce zamieszkania niektórych osób, nadzór nad nimi przejęły stacje sanitarno-epidemiologiczne spoza Warszawy

- przekazała.

Zobacz także

Dochodzenie epidemiologiczne cały czas trwa. Sanepid ostrzega: zakażeń w tym miejscu może być znacznie więcej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Onet/tvnwarszawa.pl