Zamknij

Ognisko koronawirusa w klasztorze w Krakowie. 35 zakonnic zakażonych

04.09.2020 11:36
koronawirus w klasztorze
fot. Beata Zawrzel /REPORTER

Nowe ognisko koronawirusa w jednym z żeńskich zakonów w Krakowie. Testy potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u 35 sióstr zakonnych. Dwie z nich trafiły do szpitala. Zakonnice z klasztoru w związku z zachorowaniami na koronawirusa zostały objęte są kwarantanną.

Koronawirus w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie. Sanktuarium w Łagiewnikach stało się nowym ogniskiem koronawirusa w Małopolsce - informuje "Gazeta Krakowska".

Według gazety zakażenie koronawirusem stwierdzono u 30 sióstr zakonnych i duchownych. Jak jednak informuje reporter Radia ZET Przemysław Taranek - testy potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u 35 sióstr zakonnych.

Ognisko koronawirusa w żeńskim zakonie w Krakowie. 35 sióstr zakażonych koronawirusem

Zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w związku z zachorowaniami na koronawirusa zostały objęte są kwarantanną.

Zakon informuje, że kaplica z obrazem Jezusa Miłosiernego nie została zamknięta i jest na bieżąco dezynfekowana. Wydano także specjalny komunikat.

Zobacz także

- Kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18.00. Posługują w niej kapłani i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana - czytamy.

Zobacz także

"Siostry proszą o przestrzeganie norm sanitarnych (zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu do kaplicy oraz zachowanie odpowiedniego dystansu). Polecamy się modlitwie, aby ten czas był owocnie przeżyty dla naszego uświęcenia i zbawienia braci" - informuje klasztor.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Gazeta Krakowska/ Przemysław Taranek