Zamknij

Wiadomo, kiedy Włochy otwierają granice. Padła konkrretna data

16.05.2020 21:30
Wiadomo, kiedy Włochy otwierają granice. Padła konkrretna data
fot. PAP/EPA/FILIPPO ATTILI / HANDOUT

Pandemia koronawirusa we Włoszech odcisnęła ogromne piętno. Wirus zabił wiele osób, a cały świat zapamiętał wstrząsające obrazy z Bergamo, kiedy wojskowe ciężarówki wywoziły ciała zmarłych na Covid-19. Tymczasem premier kraju ogłosił, kiedy nastąpi otwarcie granic.

Koronawirus we Włoszech. W ciągu ostatniej doby zmarły 153 osoby, zakażone SARS-CoV-2 - podała w sobotę Obrona Cywilna w codziennym komunikacie. Łączny bilans wzrósł tym samym do 31763 zgonów z powodu Covid-19. Liczba zgonów jest znacznie niższa niż dzień wcześniej, gdy było ich 242. Obecnie według danych Obrony Cywilnej zakażonych w całym kraju jest około 70 tysięcy osób. Ich liczba stale spada, np. w ciągu ostatniego dnia o ponad 1800. Już 84 procent zainfekowanych, czyli znów więcej niż dotąd, przebywa w domowej izolacji bez objawów bądź tylko z lekkimi Optymistyczne dane napłynęły z najbardziej dotkniętej przez epidemię Lombardii, gdzie od piątku zanotowano 39 zgonów, czyli znacznie mniej niż w poprzednich dniach.

Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył w sobotę, że dane na temat przebiegu epidemii koronawirusa są "pocieszające". Jak podkreślił, można wznowić działalność wielu branż "z ufnością i poczuciem odpowiedzialności". Potwierdził otwarcie granic regionów i Włoch 3 czerwca.

Zobacz także

Wprowadzone kroki w pierwszej fazie przyniosły oczekiwane rezultaty, a zatem można ruszyć z miejsca

- oznajmił szef rządu podczas konferencji prasowej w Rzymie.

Zobacz także

Stoimy wobec wkalkulowanego ryzyka. Jeśli krzywa zakażeń wzrośnie, możliwe będą nowe restrykcje

- zaznaczył Conte.

Zobacz także

Wiadomo, kiedy otwarcie granice we Włoszech

Ogłosił, że 25 maja mogą zostać otwarte sale gimnastyczne, baseny i ośrodki sportowe, a 15 czerwca - kina i teatry. Zgodnie z zapowiedziami, od 3 czerwca otwarte będą granice regionów i całego kraju.

RadioZET.pl/PAP