Zamknij

15 osób zakażonych koronawirusem po urodzinach kota. "Pomyślałem, że to żart"

22.01.2021 09:52
Kot
fot. Shutterstock

Po przyjęciu z okazji urodzin kota w niewielkim chilijskim mieście Santo Domingo w regionie Valparaiso u 15 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem - podały lokalne media. Informację potwierdził Francisco Alvarez, regionalny sekretarz ministerstwa zdrowia.

Francisco Alvarez powiedział, że początkowo nie wierzył w przyczynę pojawienia się infekcji. - Kiedy usłyszałem, że to było przyjęcie urodzinowe kota, pomyślałem, że to żart, że prawdopodobnie próbują coś ukryć - stwierdził w Radio Bio-Bio w sobotę.

Nie jest jasne, kiedy dokładnie odbyło się przyjęcie, ale lokalne media podały, że brało w nim udział 10 osób, wszystkie zostały zakażone. Pięć pozostałych infekcji wykryto u bliskich uczestników przyjęcia.

Regionalny sekretarz ministerstwa zdrowia poinformował, że kot jest zdrowy. Dodał, że trudno mu uwierzyć, że ludzie organizują takie spotkania w czasie pandemii.

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Chile odnotowano łącznie ponad 685 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a ponad 17,7 tys. ludzi zmarło w wyniku Covid-19.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

C