Zamknij

5000 osób na legalnym koncercie w Barcelonie. W maseczkach, ale bez dystansu

28.03.2021 21:27

Ponad 5000 osób wzięło udział w pierwszym w tym roku koncercie muzycznym w Barcelonie. Wydarzenie z udziałem hiszpańskiego zespołu ''Love of Lesbian'' odbyło się w sobotni wieczór w hali koncertowej Pałacu Sant Jordi przy zachowaniu restrykcji epidemicznych, z wyjątkiem dystansu społecznego.

Koncert w Barcelonie
fot. AP/Associated Press/East News

Władze katalońskiej stolicy, które wydały zgodę na organizację wydarzenia pomimo rosnącej w regionie dynamiki zgonów i zakażeń koronawirusem, wyjaśniły, że służy ono testowaniu możliwości przeprowadzania podobnych masowych imprez rozrywkowych w niedługiej przyszłości.

Jak poinformowały w niedzielę służby sanitarne Katalonii, w trakcie przeprowadzonych przed koncertem badań udało się potwierdzić zakażenie koronawirusem u sześciu osób, które zamierzały wziąć udział w wydarzeniu.

Poza udziałem w badaniach antygenowych uczestnicy koncertu musieli przed wejściem na salę zmierzyć też temperaturę ciała oraz założyć maski ochronne. Ich wartość została wliczona do ceny biletów, które oscylowały pomiędzy 23 a 28 euro. Organizatorzy przed rozpoczęciem sprzedaży biletów apelowali, aby nie nabywały ich osoby cierpiące na choroby płuc i nowotwory.

Przed koncertem burmistrz Barcelony Ada Colau zapowiadała, że impreza odbędzie się bez konieczności zachowania dystansu społecznego, podobnie jak ostatni przeprowadzony w tym mieście koncert muzyczny, który odbył się w sali Apolo w grudniu 2020 roku. Po wydarzeniu tym, w którym uczestniczyły 463 osoby, nie potwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP